Сремски Карловци, 24. април 2018.

Признање "Зелени лист" у нашој школи

Награда за Ђачку задругу и школу у Високој

Најстарије еколошко признање у Србији, "Зелени лист", установљено пре 35 година у склопу акције „Тражимо загађивача и заштитнике животне средине“ Радио Београда 2 и Покрета горана Војводине, додељено је данас лауреатима на свечаности у Сремским Карловцима, у свечаној сали Гимназије.
  Ласкаву титулу „Зелени лист“ за очување и унапређење природе и указивање на њен значај и вредности у 2017. години добило су:
  – Савез месних заједница Темска, за упорну борбу против изградње мини хидроелектрана на Старој планини;
  – Сабахудин Абдагић и Милорад Бабић из Сјенице, за организовање чишћења и очување Пештерског поља;
  – Научно-истраживачко друштво студената биологије и екологије "Јосиф Панчић" из Новог Сада, за низ успешних акција у заштити природе и животне средине;
  – Удружење УГРИП из Новог Сада, за континуиране акције чишћења барутних магацина Петроварадинске тврђаве;
  – Грин фест, за допринос да Београд буде на светској мапи зелених престоница;
  – Емисија "Знање - Имање", за дугогодишње промовисање заштите животне средине и образовање гледалаца;
  – Миливој Миле Вучановић, за изузетну посвећеност очувању живог света Вршачког брега;
  - Основна школа у Високој - Ђачка задруга "Звончић", за живот и рад у природи и за природу;

Додела признања
Добитници признања
Ђачка задруга "Звончић" Висока

– Агенција Сити маркетинг центар из Ниша, за оплемењивање сивог насеља "Милка Протић" сађењем јелки и породица Возар, за три деценије бављења органском производњом поврћа и стечено поверење потрошача.
  – Специјална признања добили су Горан Триван, за вишедецинијску посвећеност екологији и Мирослав Михајловић, за четрдесет година рада у области заштите и унапређења животне средине у Покрету горана Србије.
  "Црни лист" припао је компанији "Степ транс" из Новог Сада, због држања неколико десетина пута веће количине опасног отпада од оне за коју су имали дозволу.